قوانین و مقررات

قوانین اساسی 

 

 1. عضویت در «اول دیالوگ» به معنای تایید قوانین سایت است و تمام کاربران ملزم به مطالعه و اجرای کامل قوانین هستند.
 2. «اول دیالوگ» این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که در صورت نیاز و مصلحت سایت، قوانین را تغییر دهد و تمام کاربران ثبت‌نام کرده نیز مکلف هستند تمام تغییر و تحولات در قوانین سایت را دنبال کرده و به آنها پایبند باشند.
 3. «اول دیالوگ» این حق را برای خود محفوظ می‌دارد تا هر زمان که لازم بود برای کاربران خود ایمیل ارسال کند.
 4. «اول دیالوگ» حق حذف یا انتقال یک نوشته را بدون دلیل و اطلاع قبلی برای مدیران خود محفوظ ‌می‌دارد، البته آنها در صورت تمایل می‌توانند در آن مورد توضیح یا تذکر لازم را نیز بدهند.
 5. «اول دیالوگ» اجازه مطرح کردن اتهامات درست یا نادرستی که مستقیماً نام افراد یا شرکت‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد، نخواهد داد (حتی اگر به جهت روشن کردن اذهان در ارتباط با هر موضوعی باشد).
 6. تمام کاربران موظفند طبق قوانین «اول دیالوگ» و قوانین مربوط به جرائم رایانه‌ای (http://internet.ir/law.html) فعالیت کرده و مدیران را از هرگونه مطلب خلاف قوانین مطلع سازند.
 7. مطالب ارسال شده توسط کاربران «اول دیالوگ» (در تمام بخش‌های سایت) صرفا بیانگر نظر و عقیده نویسنده‌ی آن مطالب بوده و بیانگر نظر و عقیده مسئولان سایت و یا تفکر حاکم بر این سایت نمی‌باشند.
 8. مسئولیت کلیه محتویات ارسال شده (پیام، تصویر، فایل ضمیمه) در گروه‌های «اول دیالوگ» بر عهده مسئولین گروه بوده و سایت در قبال صحت و سلامت محتوای ارسال شده هیچ مسئولیتی نمی‌پذیرد، اما مدیران سایت در صورت مشاهده هر گونه تخلف در اسرع وقت با فرد/افراد خاطی برخورد خواهند کرد.

 

قوانین عمومی

 

 1. هر گونه استفاده از امکانات سایت برخلاف قوانین مدنی و رسمی داخلی کشور «جمهوری اسلامی ایران» و در تضاد با حتمیات بین المللی تخلف به حساب می‌آید.
 2. هرگونه سوء استفاده از اطلاعات کاربران از جمله عکس‌ و مشخصات آنها ممنوع می‌باشد.
 3. قرارگرفتن هرگونه محتوای مربوط به پورنوگرافی، برهنگی، وقاحت و همجنس گرایی در سایت تخلف به حساب می‌آید.
 4. کلیه فعالیت‌هایی که با انتشار ویروس، تروجان یا هرگونه برنامه‌ی مخرب دیگر همراه باشند تخلف به حساب می‌آیند.
 5. بحث در مورد راه‌های عبور از فـیـلـتـر، نرم‌افزارهای فـیـلـتـرشکن، انتشار آنها و مواردی از این دست تحت هیچ شرایطی مجاز نیست. در صورت مشاهده، نوشته مربوطه حذف و با کاربر خاطی برخورد لازم خواهد شد.
 6. نشر هرگونه شماره تماس ثابت و همراه و آیدی‌های برنامه‌های پیام رسان در سایت با هدف تبلیغات-شخصی/دوست‌یابی و هر نوع سوء استفاده از آنها ممنوع بوده و در صورت مشاهده با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.
 7. ارسال مطالب مرتبط با دین، سیاست، مذهب، مقدسات و مسائل مربوطه در هر نوع و روش آن (چه موافق و چه مخالف) و موضوعات غیراخلاقی در «اول دیالوگ» (صفحات شخصی و بخش نظرات) تحت هیچ شرایطی مجاز نیست و در صورت مشاهده مطلب فوراً حذف و دسترسی شخص خاطی قطع خواهد شد.
 8. تمسخر قومیت‌ها ممنوع بوده و همه موظف هستند به هموطنان خود با هر قومیتی احترام بگذارند و از ارسال طنز در مورد آنها خودداری کنند.

 

قوانین کاربری

 

 1. حساب کاربری

 

 1. حساب‌های کاربری که در برگیرنده کلمات زشت و نامناسب باشند در اولین فرصت مسدود خواهند شد.
 2. از گذاشتن شماره موبایل یا شماره تلفن ثابت به جای نام کاربری یا اسم کاربری خودداری کنید.
 3. بکار بردن کلماتی چون «مدیر، مدیر سایت، مدیر اول دیالوگ، پشتیبانی اول دیالوگ» و نام‌هایی شبیه به این به عنوان نام کاربری نمایشی چه به زبان فارسی و چه به زبان انگلیسی خلاف می‌باشد و با کاربران خاطی برخورد خواهد شد.
 4. کاربران تنها مجاز به استفاده از یک شناسه کاربری فعال می‌باشند، در صورت مشاهده رفتاری مغایر با این قانون تمامی شناسه‌های فرد خاطی مسدود خواهند شد.
 5. حذف کاربر در «اول دیالوگ» باعث حذف اطلاعات کاربر نمی‌شود.
 6. کاربر تنها در صورتی می‌تواند اقدام به عضویت مجدد در «اول دیالوگ» نماید که شناسه او به صورت دائم مسدود شده باشد.

 

 1. کاربران خاطی

 

 1. کاربران مسدود شده فقط از طریق ارسال ایمیل می‌توانند برای رسیدگی به وضعیت خود با مسئولین سایت تماس برقرار کنند.
 2. در صورتی که دسترسی کاربری به دلیل بی‌توجهی به قوانین سایت برای مدتی مشخص قطع شود، کاربر خاطی در مدت تحریم حق ایجاد شناسه جدید را نخواهد داشت. اگر در این مدت کاربر اقدام به عضویت مجدد در سایت نماید، در صورت رؤیت، دسترسی تمامی شناسه‌های آن کاربر به صورت دائم قطع خواهد شد.
 3. در صورت مسدود شدن حساب کاربری یک فرد، کاربران دیگر حق اعتراض یا انجام هر گونه اقدامی که به اخلال در محیط سایت منجر شود را ندارند و در صورت مشاهده چنین رفتاری با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.
 4. کاربران خاطی موظفند به تذکرات ارسالی از سوی مسئولین و سیستم‌های نظارتی سایت توجه کرده و از ارسال پیام تذکر به صورت پیام عمومی (به هر نحوی) در سایت خودداری کنند. در صورت مشاهده با کاربر خاطی برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

 

 1. تعامل با کاربران

 

 1. در صورتی که نسبت به رفتار دیگر کاربران اعتراض و یا انتقادی دارید با پیام خصوصی ‌آن را با مسئولین «اول دیالوگ» در میان بگذارید.
 2. کاربران در صورت مشاهده هرگونه سرپیچی از قوانین در مطالب ارسال شده، در صورت تمایل با فشردن کلید “گزارش” می‌توانند مدیران و ناظرین را برای رسیدگی به موضوع آگاه سازند.
 3. تذکر و یادآوری قوانین فقط بر عهده مدیران است. پس در صورت مشاهده هر گونه تخلف فقط از دکمه “گزارش” استفاده کنید، در صورت مشاهده‌ پیام‌های مدیریتی از طرف کاربران، پیام فوراً حذف خواهد شد.
 4. صندوق پیام‌های خصوصی محلی کاملاً شخصی بوده و هیچگونه نظارتی روی آن اعمال نمی‌شود و مدیران نیز توانایی بررسی کردن این قسمت را ندارند، اما در صورت گزارش سایر کاربران مبنی بر سوء استفاده از این قسمت و ارسال هر گونه پیام‌های دسته جمعی که باعث ایجاد مزاحمت برای دیگر کاربران شود ابتدا به شخص خاطی تذکر و در صورت تکرار دسترسی کاربر خاطی به مدت ۱ ماه قطع خواهد شد.

 

قوانین گروه‌ها

 

 1. هر کاربر می‌تواند در گروه‌های متعددی فعالیت کرده یا آنها را مدیریت کند.
 2. مدیریت ارشد یک گروه نمی‌تواند نسبت به فعالیت مدیران گروهش در گروه‌های دیگر ادعایی داشته باشد.
 3. مسئولیت نظارت و مدیریت کاربران و تمامی مطالب ارسال شده در هر گروه بر عهده مدیران/ناظران آن گروه است. مدیران و ناظران «اول دیالوگ» نیز در صورت دریافت گزارش یا مشاهده تخلف در گروه با فرد یا افراد خاطی برخورد خواهند کرد.
 4. در صورتی که نسبت به رفتار دیگر کاربران عضو گروه اعتراض و یا انتقادی دارید مراتب اعتراض خود را با پیام خصوصی ‌به مسئولین گروه‌ها (مدیران/ناظران) در میان بگذارید.
 5. از گذاشتن کد‌های معلق و پاپ آپ (Pop-Up) یا Iframe در گروه خودداری کنید.
 6. به دلیل استفاده سایت «اول دیالوگ» از پروتکل «https» کاربران به هیچ وجه حق ارسال فایل‌ها و تصاویر آپلود شده در سایت‌های دیگر در نوشته‌های خود را ندارند.
 7. در صورت ایجاد مشکل در سرور فایل‌های سایت این احتمال وجود دارد که عکس‌ها و فایل‌های پیوستی حذف شوند و در حال حاضر بدلیل حجم زیاد فایل‌ها امکان بک آپ گیری برای «اول دیالوگ» وجود ندارد. بنابراین در صورت از بین رفتن فایل‌های ضروری شما، «اول دیالوگ» مسئولیتی را در این خصوص قبول نخواهد کرد.

 

قوانین ارسال مطلب

 

 1. زبان نوشتاری سایت با توجه به زبان رسمی ایران، فارسی است و تمامی کاربران موظفند فقط به زبان و با فونت فارسی نوشته‌های خود را ارسال نمایند. نوشتن مطالب به صورت فینگلیش و یا سایر زبان‌های رایج در چت و غیره در سایت ممنوع است. البته استفاده از لغات انگلیسی یا دیگر زبان‌ها و ذکر متن یا جملات انگلیسی یا دیگر زبان‌ها در راستای توضیح و یا درک بهتر مطلب (البته با نگارش صحیح) ایرادی ندارد.
  1. چنانچه کاربر خاطی از اعضا جدید باشد در صورت عدم رعایت قوانین نوشتاری ابتدا تذکری در این رابطه دریافت خواهد کرد.
  2. در صورتی که کاربران با سابقه عملی خلاف قوانین نوشتاری را مرتکب شوند یا کاربران جدید اشتباه خود را دوباره تکرار کنند با قطع دسترسی یک روزه و در صورت تکرار مجدد با قطع دسترسی ۲ هفته‌ای مواجه خواهند شد.
 2. هنگام ارسال پست جدید زیر مطالب سایت توجه داشته باشید که فقط در ارتباط با موضوع اصلی نوشته، مطلب خود را ارسال کنید.
 3. کاربران هنگام ارسال پیام در بخش‌های مختلف سایت از جمله صفحات شخصی (پروفایل) و بخش نظرات می‌بایست از کلمات و جملات مناسب استفاده کنند. در صورت مشاهده کلمات زشت و رکیک و توهین آمیز بدون تذکر دسترسی فرد خاطی از «اول دیالوگ» به مدت ۱ ماه و یا به صورت دائمی قطع خواهد شد.

 

قوانین تصویر کاور و کاربری

 

 1. قرار دادن تصاویر شخصیت‌های سیاسی، مذهبی، غیر‌اخلاقی و برخی نمادها در تصویر پروفایل یا کاور و همچنین آپلود کردن این تصاویر در آلبوم‌های گروه تحت هیچ شرایطی مجاز نیست.
  1. در صورت مشاهده تخلف، تصویر مربوطه حذف و دسترسی کاربر خاطی به طور موقت قطع خواهد شد.
  2. در صورت تکرار دسترسی کاربر به طور دائم قطع خواهد شد.
 2. حداکثر سایز مجاز تصاویر مورد استفاده در کاور ۱۴۴۰ پیکسل (طول) در ۴۴۰ پیکسل (عرض) است (برای گرفتن بهترین نتیجه از این سایز استفاده کنید).
 3. در صورت مشاهده هر گونه تخلف در خصوص قوانین تصویر کاور و کاربری مسئولین «اول دیالوگ» این حق را دارند تا نسبت به پاک کردن تصاویر اقدام کنند.

 

قوانین تبلیغات (گروه‌ها/پیام‌ها)

 

 1. انجام هرگونه فعالیت تبلیغاتی در بخش پیام‌ها/گروه‌های سایت «اول دیالوگ» ممنوع است.
 2. ارسال هر گونه پیام تبلیغاتی و تجاری مربوط به سایت‌ها، بلاگ‌های شخصی، فروشگاه‌های اینترنتی و یا شرکت‌های تجاری در بخش پیام‌ها/گروه‌های سایت «اول دیالوگ» ممنوع است.
 3. پیام‌هایی که مضمون تبلیغاتی به همراه داشته باشند فوراً حذف شده و کاربر ارسال کننده تذکر دریافت خواهد کرد. در صورت ادامه این روند و عدم توجه به این قانون، دسترسی کاربر به مدت ۱ ماه از «اول دیالوگ» قطع خواهد شد.
 4. اگر پاسخگویی به سوال کاربر به گونه‌ای باشد که مربوط به سایت‌ها یا محصولات تجاری شود می‌بایست فقط در همان زمینه پاسخ داده شود و از به کار بردن جملات و کلمات تبلیغاتی خودداری گردد.
 5. از بیان نام شرکت‌های پخش کننده محصولات به صورت مکرر و مقایسه آنها با یکدیگر جداً خودداری فرمایید.

 

قوانین کپی رایت

 

 1. کپی کردن مستقیم مطالب از دیگر گروه‌ها و کاربران «اول دیالوگ» یا دیگر سایت‌های فارسی زبان به هیچ وجه جایز نیست و در صورت مشاهده با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.
 2. هر گونه استفاده از مطالب کاربران «اول دیالوگ» یا سایت‌های دیگر بدون کسب اجازه (در صورت نیاز) یا ذکر منبع خلاف قوانین سایت می‌باشد و در صورت اثبات این موضوع، با کاربر خاطی برخورد می‌شود.
 3. در صورتی که مایل به استفاده از مطالب دیگر سایت‌ها هستید (فارسی یا غیرفارسی)، حتماً منبع دقیق آنرا به صورت لینک ذکر کنید و در عین حال به قوانین سایت مقصد نیز پایبند باشید.
 4. اگر از یکی از مطالب نوشته شده توسط دیگر کاربران/گروه‌ها در «اول دیالوگ» استفاده می‌کنید حتماً نام و لینک پروفایل نویسنده/گروه اصلی را نیز در انتها یا بدنه مطلب بیاورید.
 5. در صورت مشاهده یا دریافت گزارش در خصوص مطالب بدون منبع، ابتدا به شخص خاطی تذکر داده می‌شود و در صورتی که کاربر به صورت پیاپی و ادامه‌دار مرتکب چنین اقداماتی شود، دسترسی او بدون تذکر مجدد به مدت ۳ هفته قطع خواهد شد.
 6. کلیه مطالب نوشته شده در سایت «اول دیالوگ» دارای حق کپی رایت (مالکیت معنوی) بوده و در صورت گزارش کپی شدن مطالب این سایت در سایت‌ها یا وبلاگ‌های دیگر یا استفاده از آن‌ها بدون ذکر نام نویسنده و لینک دقیق سایت، اقدامات قانونی لازم صورت خواهد گرفت.

با ما در ارتباط باشید

ما الان در دسترس نیستیم. اما شما می‌توانید ایمیلی برای ما ارسال کنید تا ما در اسرع وقت با شما ارتباط برقرار کنیم.

در حال فرستادن

© کپی رایت - کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه اول دیالوگ است

با مشخصات خودتان وارد شوید

یا    

مشخصات خود را فراموش کرده‌اید؟

ایجاد حساب کاربری