گوگل حالا از 119 زبان برای تبدیل صدا به متن پشتیبانی می کند

0

فناوری «تبدیل صدا به نوشته» (Voice-to-Text) شرکت «گوگل» (Google) حالا از ۱۱۹ زبان دنیا پیشیبانی می‌کند و فناوری نوشتن «ایموجی» (emoji) نیز اضافه شده است. با اول دیالوگ همراه باشید.

اگر در تایپ کردن تنبل هستید، سیستم شناسایی گفتار به متن گوگل به تازگی ۲۱ زبان را به لیست خود اضافه کرد که پشتیبانی از ۱۱۹ تنوع زبانی را برای کاربرانی که می‌خواهند پیغامی را در گوشی خودشان بنویسند ممکن می‌سازد. این روش به ادعای گوگل سه بار سریعتر از تایپ کردن است. ۲۱ زبانی که به تازگی اضافه شده‌اند شامل زبان‌های ارمنی، بنگالی، لایوسی، سینهالایی، سودانی، نپالی، اردو و تامیلی هستند.

گوگل نمونه گفتاری را از صحبت کنندگان بومی این زبان‌ها در بیان عبارات رایج برای بروزرسانی جمع‌آوری و استفاده کرده است. گوگل در این خصوص گفته است:

این فرایند مدل‌های یادگیری ماشینی (Machine Learning) ما را جهت درک اصوات و کلمات زبان‌های جدید آموزش می‌دهد و هر چه استفاده از این فناوری بیشتر باشد باعث بهبود دقت آن در طول زمان خواهد بود.

گفتنی است این قابلیت می‌تواند برای جستجوی صوتی و مجموعه تولیدات گوگل شامل برنامه ترجمه گوگل (Google Translator) نیز بکار رود. گوگل همچنین ویژگی محبوبی را معرفی کرده که به استفاده‌کنندگان امکان وارد کردن ایموجی‌ها تنها با گفتن “Smiling Emoji” یا مثلا “Winky Face Emoji” را می‌دهد. کاربرد ایموجی‌ها ابتدا برای زبان انگلیسی و پس از آن آینده‌ی نزدیک برای زبان‌های دیگر نیز عرضه خواهد شد.

برای دسترسی به کاربری تایپ صوتی، کیبرد گوگل یا «جی بورد» (Gborad) را در iOS یا اندروید (Android) نصب کرده و زبان خود را با فشار دادن دکمه G انتخاب کنید، سپس چرخ تنظیمات را انتخاب کرده و برای جستجوی صوتی، از برنامه گوگل استفاده و زبان خود را از منوی تنظیمات صوتی انتخاب کنید.

نظر شما در خصوص امکانات جدید اضافه شده به سیستم تبدیل صدا به نوشته گوگل و ادغام آن با دیگر محصولات گوگل چیست؟

 

منبع: Verge

۰ پاسخ

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

چهارده + 11 =

با ما در ارتباط باشید

ما الان در دسترس نیستیم. اما شما می‌توانید ایمیلی برای ما ارسال کنید تا ما در اسرع وقت با شما ارتباط برقرار کنیم.

در حال فرستادن

© کپی رایت - کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه اول دیالوگ است

با مشخصات خودتان وارد شوید

یا    

مشخصات خود را فراموش کرده‌اید؟

ایجاد حساب کاربری