احتمالا دنباله‌ای مستقیم برای Final Fantasy XV ساخته نخواهد شد

final_fantasy_xv
0

به رغم فروش بسیار مناسب و بازخوردهای مثبت پیرامون «فاینال فانتزی 15» (Final Fantasy XV) دنباله‌ای مستقیم برای این بازی ساخته نخواهد شد. با اول دیالوگ همراه باشید.

اخیرا کمپانی «اسکوئر انیکس» (Square Enix) تایید کرد که ساخت دنباله‌ای مستقیم برای فاینال فانتزی 15 کمی دور از انتظار خواهد بود، در عوض سازنده توان خود را روی ساخت «محتویات اضافه شونده» (DLC) کوچکتر برای بازی متمرکز خواهد کرد.

کارگردان بازی «هایجمه تاباتا» (Hajime Tabata) به وبسایت «پلی‌گان» (Polygon) توضیح داد که یک دنباله‌ی کامل برای فاینال 15 چیزی نیست که استودیو در پی انجام آن باشد. به عقیده‌ی وی ساخت یک دنباله‌ی کامل طرفداران را برای مدت زیادی منتظر خواهد گذاشت. تاباتا توضیح می‌دهد:

اگر شما برای توسعه‌ی یک IP یا سری، کار ساخت دنباله‌های کامل را ادامه دهید، از برخی جهات خاص خوب است. اما نکته‌ی منفی اینجاست که طرفداران باید زمان زیادی را منتظر بمانند در حالی که محتوای جدیدی برای عرضه وجود ندارد و همین موضوع موجب کم شدن حس وابستگی و ارتباط آنها با سری می‌شود.

در نتیجه سازنده به گسترش بازی با ارائه بسته‌های الحاقی و محتوای جدید متمرکز شده است. برای مثال آنها روی گسترش داستان شخصیت‌های فرضی، اضافه شدن مالتی‌پلیر با بسته الحاقی Comrades Expansion و مینی‌گیم ماهی‌گیری مخصوص هدست‌های «واقعیت مجازی» (VR) که ماه نوامبر عرضه می‌شوند کار کرده‌اند.

تاباتا در ارتباط با بسته الحاقی بخش چندنفره، گفته است:

آنچه که ما در تلاش برای انجام آن هستیم، ده سال نامشخص در انتهای داستان را پوشش خواهد داد. اگر قرار بود تا یک دنباله‌ی کامل را توسعه دهیم، کار بسیار سختی پیش رو داشتیم، اما این روش حین برقراری ارتباط دنباله‌دار با طرفدارانمان بسیار خوب عمل می‌کند.

در حال حاضر فاینال فانتزی 15 روی «ایکس باکس وان» (Xbox One) و «پلی استیشن 4» (Playstation 4) در دسترس است. بازی در سال ۲۰۱۸ برای «رایانه‌های شخصی» (PC) نیز عرضه خواهد شد. همچنین نسخه‌ای ویژه موبایل بازی نیز در آینده عرضه خواهد شد.

نظر شما در خصوص ساخته نشدن دنباله کامل برای بازی فاینال فانتزی 15 چیست؟

 

منبع: Gamespot

۰ پاسخ

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

8 − 5 =

با ما در ارتباط باشید

ما الان در دسترس نیستیم. اما شما می‌توانید ایمیلی برای ما ارسال کنید تا ما در اسرع وقت با شما ارتباط برقرار کنیم.

در حال فرستادن

© کپی رایت - کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه اول دیالوگ است

با مشخصات خودتان وارد شوید

یا    

مشخصات خود را فراموش کرده‌اید؟

ایجاد حساب کاربری