دوازده پرسش که بعد از اتمام فصل هفت سریال Game of Thrones ایجاد شد

2+

کاربرانی که این مطلب را پسندیده‌اند
  • avatar

دوازده پرسش که بعد از تماشای فصل هفت سریال «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) شبکه HBO، ذهن بینندگان را درگیر می‌کند! با اول دیالوگ همراه باشید.

آیا پایان کار لنیسترها فرا رسیده است؟ جان اسنو را باید با اسم دیگری صدا بزنیم؟ و آیا دوئل بین دو برادر سندور کلگن و گرگور کلگن ملقب به کوه را شاهد خواهیم بود؟ فصل هفتم سریال بازی تاج و تخت با پراکنده شدن اکثر شخصیت‌ها در کل وستروس به پایان رسید، تعدادی از شخصیت‌ها به پایان کار خود رسیدند و ارتش «نایت کینگ» (Night King) هم بالاخره خودی نشان داد.

اساسا اتفاقات زیادی در این فصل از سریال به وقوع پیوست و نه فقط در کل فصل هفت، در همان قسمت آخر شاهد رخدادهایی بودیم که ما هنوز قادر به هضم همه آن‌ها نیستیم. این‌ها عمده سوال‌های ما بعد از دیدن فصل هفت بازی تاج و تخت هستند و بیایید امیدوار باشیم که در فصل هشت، اگر نه همه بلکه عمده آن‌ها پاسخ داده شوند؛ وگرنه خاتمه سریال به رویایی دست نیافتنی برای طرفداران آن تبدیل می‌شود.

۱- واکنش جان و دنریس به خیانت سرسی چگونه خواهد بود؟

جان و دنریس مطمئنا ناامید خواهند شد که بفهمند نیروی کافی برای مقابله با نایت کینگ را در اختیار نخواهند داشت، اما این موضوع باعث نمی‌شود که آن‌ها به سمت شمال لشکرکشی نکنند. حتی با وجود اینکه دنریس می‌داند که در غیاب او، سرسی لنیستر تمام فتوحات او را دوباره به چنگ خواهد آورد. و این بدین معناست که در فصل هشت، مصالحه و آشتی میان این دو از گزینه‌های روی میز خط خواهد خورد. خودتان را برای یک پایان بندی خونین در فصل هشت آماده کنید.

۲- پایان رابطه سرسی و جیمی لنیستر فرا رسیده است؟

خیلی‌ها پیش بینی کردند که جیمی در این فصل به سرسی خیانت خواهد کرد و در حالی که سرسی این حرکت جیمی را خیانت قلمداد خواهد کرد، اما اساسا جیمی تصمیم گرفت که برخلاف خواهرش، سر قول و قرار خود بماند و عازم نبرد با ارتش مرده‌ها شود. و با خیال راحت و آرامش هم دنبال هدف خود نرفت، وقتی که او در تقابل با گرگور کلگن ملقب به کوه قرار گرفت، در واقع در یک لحظه تصور می‌شد که وضعیت برای جیمی در حال بحرانی شدن است. خواهر و برادر لنیستر قبلا هم از همدیگر جدا شده بودند، اما این اولین بار است که بخاطر اختلافات به هم پشت کرده و از هم جدا می‌شوند، و از صورت هر دو می‌شد تشخیص داد که این نقطه تحولی در زندگی هر دو بوده است.

آیا این پایان رابطه دوقلوهای لنیستر خواهد بود؟ از تمام متحدین حاضر در وستروس بنظر می‌آمد که آن‌ها قویترینشان بودند و عشق و رابطه خونی، آن‌ها را به هم پیوند داده بود، در حالی که جیمی، شرف و افتخارش را در طول سریال به مرور احیا کرد، اما بداندیشی و ظلم و ستم سرسی آن‌ها را بیشتر از هم جدا کرد.

الان دیگر واضح است که در فصل هشت بازی تاج و تخت، آ‌ن‌ها از همدیگر جدا شده‌اند، اما اگر نایت کینگ و لشکرش شکست بخورند؟ آیا جیمی با وجود اینکه می‌داند خواهرش ترجیح داد به جای اینکه در کنار دنی و جان به مبارزه برخیزد، شمال را قربانی کند؛ دوباره به پیش سرسی برمی‌گردد و از او حمایت می‌کند؟ و در صورت برگشت به کنار سرسی، آیا سرسی او را بخاطر خیانتش مجازات خواهد کرد؟ شکی نیست که جیمی دوباره با برادرش تیریون رابطه برقرار خواهد کرد و به نحوی در کنار دنی و جان در مبارزه با نایت کینگ قرار خواهد گرفت. حتی شاید به این نتیجه برسد که دنریس حاکم بهتری نسبت به سرسی خواهد بود؟ در هر صورت تعیین تکلیف نوزاد تازه به دنیا آمده لنیسترها عجیب و غریب خواهد بود.

۳-چطور تئون گریجوی می‌خواهد خواهرش را نجات دهد؟

همه در قسمت آخر بازی تاج و تخت به نحوی قدرت‌نمایی کردند، وقتی تئون بالاخره جرأت به خرج داد و تصمیم گرفت که به نجات خواهرش یارا بشتابد. اینکه چطور می‌خواهد این کار را بکند سوال دیگریست. چیز زیادی بجز معدود نفرات و یک کشتی در چنته ندارد و خواهرش توسط عموی دیوانه‌اش، یورون، احتمالا در دخمه‌ای در منطقه پایک به اسارت گرفته شده است. زیاد امیدی به موفقیت او نمی‌رود. و بهترین گزینه او این است که مخفیانه این عملیات نجات را انجام دهد، یکی از محاسن شکنجه‌های رمزی بولتن هم این بود که او دیگر گول حقه‌های پیش افتاده را نخواهد خورد. بعلاوه یورون به دنبال استخدام نیروهای گلدن کمپانی از اسوس برای سرسی است و احتمالا بیشتر ناوگان کشتی‌هایش را با خود برده است. در این صورت نجات یارا زیاد غیرممکن بنظر نمی‌آید و اینکه خواهرش یارا را در چه شرایطی پیدا خواهد کرد و واکنش خواهرش، به تنها گذاشته شدنش هنگام اسارت توسط تئون به چه شکل خواهد بود، موضوع دیگریست.

۴- آیا بالاخره شاهد دوئل دو برادر گرگور و سندور کلگن خواهیم بود؟ 

در فصل هفت نزدیک بود که شاهد این دوئل بین دو برادر باشیم و می‌شد حسش کرد! «سگ» (The Hound) و «کوه» (Mountain) بالاخره با هم رو در رو شدند، که در آن سندور تنها کسی بود که حرف می‌زد. از آن‌جا که کوه تبدیل به زامبی شده و حرف نمی‌زند، نه اینکه قبلا زیاد حرف زده باشد و باعث مسرت بود که برادر کوچک‌تر به برادر بزرگترش می‌گفت که در حال حاضر او زشت تر است. و صحبت هایش به همین‌جا ختم نشد و او را به یک چالش در فصل هشت دعوت کرد با گفتن اینکه: «ماجرا به این شکل پایان نمی پذیرد، برادر . می‌دانی که چه کسی به سراغت می آید . همیشه می‌دانستی!» آیا این بدین معناست که ما بالاخره شاهد تقابل این دو در فصل هشت خواهیم بود؟ Hafþór Björnsson، بازیگر نقش کوه، در مصاحبه با مجله «اینترتینمنت ویکلی» (Entertainment Weekly اشاره کرد که: «این قطعا چیزیه که من از دیدنش خوشحال می شوم و اکثر طرفداران سریال هم منتظر این دوئل هستند. و به نظر داستان به همین سمت در حال حرکت است، ولی کی می‌دونه؟ من فکر می‌کنم این مبارزه طولانی نخواهد بود و سریع به سرانجام می‌رسد. فکر می‌کنم، مردم منتظر یک مبارزه بزرگ هستند اما من سریع کار سندور را یکسره می‌کنم . مردم واقعا غافلگیر خواهند شد.»

۵- «بران» برای که خواهد جنگید؟

آخرین بار بران را با پاد در حال نوشیدنی خوردن، دیدیم. وقتی که اشراف و بزرگان داشتند مشکلاتشان را حل می‌کردند، اما حالا که جیمی در حال پیوستن به تیریون در نبرد با نایت کینگ در شمال است، بران در فصل هشت برای چه کسی خواهد جنگید؟ او مشخصا اشاره کرده که نمی‌خواهد قربانی اژدهاها شود، احتمال او واکنش مشابهی هم به رویارویی با ارتش زامبی‌ها دارد. با یاغیگری جیمی، امید به دست آوردن قلعه و عنوان اشرافیانه هم اکنون در دستان سرسی است. با این اوصاف، سرسی و بران زیاد به هم نزدیک نبوده‌اند و اگرچه او از ثروت خوشش می‌آید، اما نقطه ضعفش برادران لنیستر هستند. سرسی هم بعد از قرار ملاقاتی که بران مابین جیمی و تیریون ترتیب داد، زیاد از او رضایت ندارد، اما او ثابت کرده است که اگر لازم باشد حتی افرادی که علاقه‌ای بهشان ندارد را هم متقاعد می‌کند که در جبهه او قرار بگیرند. بنظر می‌آید بران می‌داند که ماندن در «کینگز لندینگ» (King’s Landing) و مبارزه برای سرسی هوشمندانه‌ترین کار ممکن است، اما بعید است که این اتفاق رخ بدهد. (من فکر می‌کنم که بران هم سر از شمال در می‌آورد و در این باره غر می‌زند که چطور همه‌شان قرار است تا بمیرند)

۶- مسئولیت «وَیل» (Vale) الان با چه کسی است؟

با مرگ غیرمنتظره و رضایت بخش «لیتل فینگر» (Littlefinger) در قسمت آخر فصل هفت، وَیل دوباره بدون یک رهبر قدرتمند است. بله، رابین آرین در حال حاضر حاکم ویل محسوب می‌شود، اما همانطور که در فصل قبل هم نشان داد، او قادر به انجام این کار نیست. شما می‌توانید در این مورد بحث کنید که یک نوجوان 15 ساله نیاز به قیم در اداره امور ایری دارد، اما بعید است که لیدی مورمونت در این مورد با شما هم نظر باشد! با مرگ لیتل فینگر و بقیه خاندان آرین، احتمالش زیاد است که اداره امور ویل به دست لرد «یون رویس» (Yohn Royce) بیافتد، که بهترین اتفاقی که می‌تواند رخ بدهد همین است. از آنجا که او فرمانده‌ای با مهارت و وفادار به ویل است به اضافه اینکه رابین ابلهی بیش نیست.

۷- آیا از این به بعد باید جان اسنو را ایگان تارگرین صدا بزنیم؟

همانطور که در قسمت آخر مشخص شد، اسم واقعی جان اسنو، ایگان تارگرین است! اتفاقات در این قسمت آنقدر زیاد بود که نمی‌شود بر روی همه آنها متمرکز شد، ریگار تارگرین، لیانا استارک را ندزدیده است، آنها عاشق همدیگر بودند و فرار کردند تا در خفا به عقد یک دیگر در آیند. پسرشان یک حرامزاده نیست و در واقع، وارث تاج و تخت آهنین و اسم واقعی او هم ایگان تارگرین می‌باشد. مشخص است که چرا ند استارک تصمیم گرفت تا این مسئله را فاش نکند، حتی اگر فامیل را به اسنو تغییر دهید، همان اسم ایگان کافیست تا هویت پدرتان را فاش کند. اما اکنون ما اسم واقعی جان را می‌دانیم و اون نیز به زودی خواهد فهمید. این به این معنا نیست که باید از این به بعد او را ایگان تارگرین صدا بزنیم؟ یا باید او را پاکزاده که سابقا جان اسنو نام داشت صدا بزنیم؟ 

۸- دنریس چه حسی خواهد داشت وقتی متوجه شود که جان اسنو، وارث واقعی تاج و تخت آهنین است؟

اینکه حرامزاده سابق جان اسنو به چه شکل خودش را معرفی کند، تنها مشکلش در فصل هشت نیست و یا اینکه باید با این مسئله کنار بیاید که در واقع با عمه‌اش رابطه داشته است. همینطور او باید به این فکر باشد که چطور می‌خواهد به دنریس بگوید که او وارث واقعی تاج و تخت است. زیرا او پسر برادر بزرگ‌تر دنریس و وارث واقعی ریگار تارگرین است. و اگر تارگرین‌ها بر وستروس حکومت می‌کردند، او پادشاه بعدی بود. تمام زندگی دنریس، به او می‌گفتند که او یا برادرش ویسریس باید بر تخت آهنین جلوس کنند، بی شک با فهمیدن اینکه وارث بر حق شحص دیگری است او را حسابی غافلگیر خواهد کرد. بعد از پخش قسمت آخر فصل هفتم بازی تاج و تخت، در مصاحبه با مجله Entertainment Weekly، «امیلیا کلارک» (Emilia Clarke) بازیگر نقش دنریس تارگرین، به شوخی می‌گوید: «من حسابی زحمت کشیدم و نمیخواهم که تخت آهنین را با شحص دیگری شریک شوم. نه، تخت آهنین جا فقط برای یک اژدها دارد و آن هم من هستم، همین!» آیا این بدین معناست که او در تقابل با جان قرار می‌گیرد تا ملکه وستروس شود؟ احتمالش کم است مشکلی در این زمینه پیش بیاید. همانطور  که جان هرگز علاقه‌ای به این نداشته که پادشاه هفت قلمرو شود و این واقعیت را هم تغییر نمی‌دهد که او فکر می‌کند که دنریس حاکم شایسته‌ای خواهد شد . بعلاوه این نکته را هم فراموش نکنیم که همه بی قید و شرط حرف برن را قبول نمی‌کنند که جان وارث بر حق تاج و تخت است، مگر اینکه نوعی سیستم تست DNA در وستروس است که ما از آن خبر نداشتیم! احتمالش کم است که حتی اگر جان بخواهد، بتواند اثبات کند که وارث ریگار است. به هرحال اگر این دو با هم ازدواج کنند، این موضوع دیگر اهمیتی ندارد. 

۹- آیا «ویسریون»، اژدهای «نایت کینگ»، هنوز آتش می‌دمد یا چیز دیگریست؟

یکی از هیجان انگیزترین بخش‌های قسمت آخر بازی تاج و تخت زمانی بود که ویسریون، اژدهای نایت کینگ، با آتش آبی رنگ قدرتمندش، دیوار را فرو ریخت، ولی آیا آن واقعا آتش بود؟ آتش اژدها برای وایت واکرها و وایت‌ها مهلک است، خب مطمئنا آتش نبوده که ویسریون با آن دیوار را نابود کرد و گرنه آن‌ها را از بین می‌برد. در برخی از کتاب‌های مجموعه بازی تاج و تخت، صحبت از اژدهاهای یخی می‌شود که سرنخی در مورد قدرت ویسریون به ما می‌دهد، مخصوصا این پاراگراف از اژدهای یخی … «اژدهای یخی به رنگ سفید کریستالی بود، لایه‌ای از سفیدی که آن‌قدر سخت و سرد بود که به آبی می‌زد. با شبنم یخی پوشیده شده بود و وقتی حرکت می‎کرد، این شبنم‌های یخی می‌شکستند و صدا می‌کردند، درست مانند وقتی که برف زیر پوتین‌های یک مرد بصدا در می‌آید و دانه‌های یخی فرو می‌ریختند. چشمانش شفاف،عمیق و یخی بودند. و وقتی اژدهای یخی دهان بزرگش را باز می‌کرد و نفس بیرون می‌داد، مانند بوی متعفن سولفور اژدهاهای ضعیفتر، آتش نبود که زبانه می‌زد، بلکه اژدهای یخی سرما بیرون می‌داد. وقتی نفس می‌کشید یخ شکل میگرفت. گرما فراری می‌شد، آتش‌ها خاموش می‌شدند، سرما آن‌ها را به لرزه در می‌آورد. درخت‌ها تا عمق جانشان یخ می‌زدند و شاخه‌هایشان از وزنشان ترک برمی‌داشتند و می‌شکستند. حیوانات به رنگ آبی در می‌آمدند و ناله کنان می‌مردند. چشم‌هایشان برآمده و یخ سراپایشان را فرا می‌گرفت. مرگ ارمغان نفس اژدهای یخی به دنیا بود، مرگ،سکوت و سرما.»

این توصیفات، دقیقا مشابه وضعیت ویسریون در حال حاضر است، اما این پاراگراف از کتاب دنیای یخ و آتش، اژدهای یخی را گونه‌ای دیگر از اژدهاها توصیف می‌کند.

« از تمامی ساکنین عجیب و غریب و شگفت انگیز دریای یخ زده، بزرگ ترینشان اژدهای یخی است. این هیولاهای عظیم الجثه، بسیار بزرگتر از اژدهاهای والریا، گفته شده که از یخ زنده ساخته شده‌اند. با چشم‎های کریستالی آبی بیرنگ و بال‌های مات وسیع که وقتی به پرواز در می‌آیند ماه و ستاره‌ها در سایه شان قرار می‌گیرند. با این حال اژدهاهای معمولی، اگر بشود گفت که اژدهای معمولی هم داریم آتش می‌دمند، اژدهای یخی ظاهرا از دهانشان سرما زبانه می‌زند، آنقد کشنده که می‌تواند آدمی را در یک آن منجمد کند.»

هیچ جا اشاره‌ای نشده که اژدهاهای یخی نامیرا هستند یا قبلا اژدهاهای آتشین بوده‌اند که تغییر پیدا کرده‌اند، اما با توجه به اینکه این اژدهاها چقدر خاص و استثنائی هستند، احتمال این هست که بیشتر چیزهایی که در موردشان گفته شده، بر اساس نصف واقعیت و مابقی حدس و گمان بوده باشد. شاید اژدهاهای یخی گمشده در تمام این مدت وایت بوده‌اند، درست مانند ویسریون!

۱۰- آیا تورموند،بریک و بقیه در دیوار کشته شده‌اند؟

خراب شدن دیوار، تعدادی از شخصیت‌های مورد علاقه طرفداران را در معرض خطر آنی قرار داد، سرنوشت تورموند،بریک و باقی‌مانده گروه هفت نفره شگفت انگیزشان که در ایست واچ باقی ماندند، در حال حاضر مشخص نیست. و این لیست شامل گندری هم می‌شود که بعد از انجام ماموریت و هدفش در قسمت شش ناپدید شد و دیگر اشاره ای به او نشد. ما اقلا تورموند و بریک را بعد از اینکه ویسریون به دیوار حمله کرد دیدیم، اما فریاد تورموند که: «فرار کنید!» آن‌قدر کم رسا و دیر هنگام بود که احتمال ندارد افراد زیادی در ایست واچ جان سالم به در برده باشند. من اطمینان دارم که تورموند را در فصل هشت خواهیم دید. احتمالا تا به برین چشمک زده و لبخندی بزند، زیرا این پایان خوبی برای شخصیتش نیست. شاید حتی دوباره بریک را دیدیم.)

۱۱- آیا زمستان بالاخره «کینگز لندینگ» را سفیدپوش کرد؟

بله. مگر شما برف را ندیدید؟ نه، درباره جان اسنو حرف نمیزنم. او را حتی دیگر جان اسنو صدا نمی‌زنند. برف در حال باریدن در کینگز لندینگ به معنی رسیدن زمستان به پایتخت است و این بسیار مهم است زیرا این اتفاق زیاد رخ نمی‌دهد و این از آمدن نایت کینگ به وستروس خبر می‌دهد. مشکل اینجاست که سرسی ژنرال ارتشش را از دست داد و به نظر نمی‌آید که شهر، آماده فرا رسیدن زمستان باشد، با توجه به جنگ طولانی مدتی که در این سرزمین در حال جریان بود؛ زمستان برای کینگزلندینگ بسیار مهم است و نه از جنبه مثبت و خوب آن.

۱۲- چطور شورش رابرت اینقدر گسترش یافت؟

پس لیانا استارک و ریگار تارگرین قانونا به عقد همدیگر در آمده بودند؟ رابرت به ند گفت که ایگار تارگرین، لیانا را ربوده و به او تجاوز کرده است، که همین موضوع باعث طغیان شورش و خلع کردن تارگرین‌ها از سلطنت بود. (اساسا نقطه آغاز ماجراهای بازی تاج و تخت) چرا لیانا نامه‌ای به خانواده‌اش ننوشت که به آن‌ها بگوید او با رضایت کامل و خشنودی ازدواج کرده و از آن‌ها درخواست نکرد که شمشیر بر زمین بگذارند؟ شاید وقت این کار را نداشته است … در واقع ما بازه زمانی مشخصی از رخدادهایی که منجر به شورش شدند را نداریم و بنظر می‌رسد که وقایع، بسیار سریع اتفاق افتاده‌اند. بعلاوه وقتی که به آن‌ها به کینگز لندینگ مراجعه کرده و درخواست بازگشت لیانا را کرده بودند؛ شاه دیوانه، پدر و برادر ند را زنده در آتش سوزاند. پس احتمالا نمی‌شد منتظر نتیجه خوشایندی از این وقایع بود. حتی اگر لیانا در بستر مرگش این جریانات را بازگو می‌کرد، بسیار دیر بود. آن زمان که ند استارک و گروهش به «برج شادمانی» (Tower of Joy) رسیده بودند. (جایی که جان اسنو به دنیا آمد) رابرت پادشاه شده بود و این تفاوت زیادی ایجاد نمی‌کرد. بهرحال نکته‌ای است که باید برای دانستن حقیقت، گفته شود. اگر لیانا، ریگار را دوست داشت و خواهان ازدواج با او بود، چرا اینطور به نظر می‌رسید که او ربوده شده و برخلاف خواسته‌اش زندانی شده است؟ تاریخ را فاتحین می‌نویسند و داستان ربوده شدن لیانا، احتمالا توسط رابرت به خاطر گیراتر شدن ماجرا اضافه شده است. مشخصا او به این مسئله که لیانا در جریان تورنمنت به ریگار دل بسته، حسادت ورزیده و وقتی با ریگار فرار کرده تا با هم ازدواج کنند، رابرت که لیانا را حق خود می‌دانسته، برای بازپس گرفتنش عازم جنگ و جدال شده است. حتی اگر اطلاع نداشته که این تصمیم خود لیانا بوده، این مسئله‌ برای رابرت تصاحب دوباره لیانا توسط او بوده است.

نظر شما در مورد فصل هفت بازی تاج و تخت چیست؟

منبع: Gamesradar

برچسب‌ها:
۰ پاسخ

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

1 × چهار =

با ما در ارتباط باشید

ما الان در دسترس نیستیم. اما شما می‌توانید ایمیلی برای ما ارسال کنید تا ما در اسرع وقت با شما ارتباط برقرار کنیم.

در حال فرستادن

© کپی رایت - کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه اول دیالوگ است

با مشخصات خودتان وارد شوید

یا    

مشخصات خود را فراموش کرده‌اید؟

ایجاد حساب کاربری