مایکروسافت: به زودی اولین بازی Xbox با پشتیبانی از موس و کیبورد را خواهید دید

Xbox One X
1+

«مایک ایبارا» (Mike Ybarra)، مدیر ارشد بخش گیمینگ «مایکروسافت» (Microsoft)، در PAX West 2017 درباره پشتیبانی «ایکس باکس وان» (Xbox One) از موس و کیبورد صحبت کرده است. با اول دیالوگ همراه باشید.

مایک ایبارا، در حاشیه جلسه‌ی مایکروسافت در «پکس وست 2017» (PAX West 2017) که این هفته برگزار شده گفته است که مایکروسافت می‌خواهد مطمعن شود که بازیسازان در خصوص نحوه‌ی بکارگیری از این قابلیت هوشیار هستند. او در این خصوص گفته است:

پشتیبانی از کیبورد و موس قطعاً اتفاق خواهد افتاد. ما مجبوریم در خصوص چگونگی انجام آن بسیار هوشمندانه عمل کنیم. ما تصمیم‌گیری در خصوص آن را تا حد زیادی در اختیار بازیسازان قرار خواهیم داد. بسیاری از مردم به من توییت می‌زنند و می‌گویند «شما نمی‌توانید این کار را بخاطر حفظ عدالت [در بازی] انجام دهید» و ما هم این موضوع را درک می‌کنیم. ما دو پلتفرم را اداره می‌کنیم؛ پلتفرم ایکس باکس و پلتفرم «ویندوز» (Windows).

وی در ادامه و پس از اشاره به دغدغه گیمرها گفت:

و بنابراین، هنگامی که ما پشتیبانی از کیبورد و موس را راه اندازی کنیم، بازیسازان را هدایت می‌کنیم و می‌گوییم «ببینید، شما مجبورید که در خصوص نحوه تقسیم بازیکنان در بخش آنلاین بازی خودتان فکر کنید، اگر که شما یک بازی رقابتی دارید، گیمرها احتمالاً خواهند خواست تا امکان بازی کردن با مثلاً سایر گیمرهایی که با کیبورد و موس بازی می‌کنند را داشته باشند یا من دوست خواهم داشت با افراد دیگر که با کنترلر بازی می‌کنند بازی کنم، یا هر دوی این گروه‌ها.

 

بنابراین شما به زودی اولین بازی ما که از موس و کیبورد پشتیبانی می‌کند را خواهید دید، من نمی‌توانم این بازی را معرفی کنم، اما به زودی خواهید فهمید. بازی‌سازان بر اساس علاقه‌ی خود، تصمیم خواهند گرفت تا از کیبورد یا موس یا هردوی آنها پشتیبانی کنند.

 پیش‌تر مشخص شده بود که بتای بروزرسانی جدید بازی «ماینکرفت» (Minecraft) از موس و کیبورد پشتیبانی می‌کند و بنابراین احتمالاً می‌توان انتظار داشت که منظور ایبارا همین بازی بوده باشد.

نظر شما در خصوص پشتیبانی ایکس باکس از موس و کیبورد و تبعات خوب و بد آن چیست؟

 

منبع: NeoGAF

۰ پاسخ

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

دو × 3 =

با ما در ارتباط باشید

ما الان در دسترس نیستیم. اما شما می‌توانید ایمیلی برای ما ارسال کنید تا ما در اسرع وقت با شما ارتباط برقرار کنیم.

در حال فرستادن

© کپی رایت - کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه اول دیالوگ است

با مشخصات خودتان وارد شوید

یا    

مشخصات خود را فراموش کرده‌اید؟

ایجاد حساب کاربری